Read more

Μπάσκετ: Χαρακίρι στην Αμφιλοχία

Μετά από μια πολύ κακή εμφάνιση, η Ομόνοια γνώρισε την ήττα στην Αμφιλοχία από τον Ίναχο με 54-52. Παρά το come back κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού από το -18 στο +3 ένα λεπτό πριν το τέλος, μια σειρά από παιδαριώδη λάθη κόστισαν τη νίκη.

Read more

Μπάσκετ: Ρόδινα τα πράγματα

Tο ροζ φύλλο αγώνα κατέκτησε η Ομόνοια επί του πρωτοπόρου και μέχρι πρότινος αήτηττου Ηρακλή και πλέον βλέπει τα πράγματα πιο…ρόδινα. Η νίκη αυτή ήρθε ακριβώς με τη λήξη του α’ γύρου του πρωταθλήματος της β’ κατηγορίας ΕΣΚΑΒΔΕ και κρατά την ομάδα σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή.

Read more

Βόλεϊ: Διπλό χτύπημα από τους παίδες

Διπλή αγωνιστική είχε η παιδική ομάδα της Ομόνοιας Ναυπάκτου το Σαββατοκύριακο 10-11 Μαρτίου και τα κατάφερε πολύ καλά. Το Σάββατο νίκησε άνετα τον Θησέα Πάτρας με 3-0 σετ στη Ναύπακτο, ενώ την Κυριακή πήρε σπουδαία νίκη μέσα στην Πάτρα με 1-3 από την Ολυμπιάδα.

Read more

Βόλεϊ: Κλείδωσε τη δεύτερη θέση

Τη δεύτερη θέση εξασφάλισε η Ομόνοια μετά τη νίκη της με 3-1 επί του Άργη Καλαμάτας, το Σάββατο 3 Μαρτίου στο κλειστό γυμναστήριο του Παπαχαραλαμπείου Σταδίου. Η Ομόνοια χρειάζεται τώρα καθαρή νίκη με τον Πυργέα εντός έδρας στις 17 Μαρτίου, νίκη επί του ουραγού ΖΑΟ στη Ζάκυνθο την τελευταία αγωνιστική αλλά και απώλεια βαθμού του […]